
Secoh JDK-S-150 luchtpomp – 150 l/min
Secoh JDK-S-150 luchtpomp – 150 l/min
Secoh JDK-S-150 luchtpomp voor grotere vijvers en filtersystemen
De Secoh JDK-S-150 is een krachtige membraan-luchtpomp voor grotere koivijvers, vijvers en filtersystemen met een hoge luchtbehoefte. Dit model is bedoeld voor toepassingen waarbij continu een ruime en betrouwbare luchttoevoer nodig is.
De JDK-S-150 behoort tot de zwaardere modellen binnen de Secoh JDK-serie en is onder andere geschikt voor grotere bewegend-bedfilters, meerdere luchtpunten en andere vijvertoepassingen waarbij een kleinere luchtpomp onvoldoende capaciteit biedt.
Voordelen van de Secoh JDK-S-150
Geschikt voor grotere luchtbehoeftes
Voor grotere koivijvers en filtersystemen
Geschikt voor bewegend-bedfilters
Stille en trillingsarme werking
Geschikt voor continu gebruik
Volledig olievrije luchttoevoer
Praktisch pulsatievrije luchtstroom
Onderdelen en revisiesets verkrijgbaar
Opvolger van de Secoh EL-S-150
Waarvoor is de Secoh JDK-S-150 geschikt?
De JDK-S-150 komt vooral tot zijn recht bij grotere vijver- en filtersystemen. Denk bijvoorbeeld aan een groot bewegend-bedfilter, meerdere luchtstenen of membranen en systemen waarbij de beschikbare lucht over verschillende luchtpunten wordt verdeeld.
Ook bij koivijvers met meerdere beluchtingspunten kan de JDK-S-150 een interessante keuze zijn.
Bij dergelijke toepassingen is niet alleen de maximale luchtopbrengst belangrijk. Vooral de hoeveelheid lucht die de pomp bij de werkelijke tegendruk kan leveren, bepaalt of een model geschikt is.
Secoh EL-S-150 vervangen?
Heeft u nog een oudere Secoh EL-S-150 die aan vervanging toe is? Binnen de huidige serie is de Secoh JDK-S-150 de passende opvolger van de EL-S-150.
Bij het vervangen van een oudere luchtpomp adviseren wij om ook de toepassing en werkdruk van de installatie te controleren. Een bestaande pomp kan bijvoorbeeld worden gebruikt op een diep geplaatste membraanschotel, een groot bewegend-bedfilter of meerdere luchtpunten.
Twijfelt u of de JDK-S-150 de juiste vervanger is? Geef ons het typenummer van uw huidige Secoh en waarvoor de pomp wordt gebruikt. Wij helpen u graag bij het kiezen van het passende model.
Luchtopbrengst en tegendruk
Bij deze zwaardere luchtpompen is de tegendruk extra belangrijk. Naarmate lucht dieper onder water wordt ingebracht of door een systeem met meer weerstand wordt gevoerd, verandert de beschikbare luchtopbrengst.
De werkelijke prestaties zijn onder andere afhankelijk van:
de waterdiepte;
het aantal luchtpunten;
het type luchtsteen of membraan;
de diameter en lengte van de luchtleiding;
luchtverdelers en appendages;
de weerstand van het filtersysteem.
Gebruik daarom de pompcurve van de Secoh JDK-S-150 om te bepalen hoeveel lucht de pomp bij de gewenste werkdruk kan leveren.
JDK-S-120, JDK-S-150 of JDK-S-200?
Bij een grotere luchtbehoefte kan het lastig zijn om het juiste Secoh-model te kiezen.
JDK-S-120 – voor grotere vijver- en filtertoepassingen waarbij minder capaciteit nodig is.
JDK-S-150 – voor grotere koivijvers, bewegend-bedfilters en systemen waarbij een ruime luchttoevoer gewenst is.
JDK-S-200 – voor nog grotere luchtbehoeftes, meerdere luchtpunten of installaties waarbij meer capaciteit nodig is.
Kijk bij de keuze niet alleen naar het typenummer. De benodigde capaciteit bij de werkelijke werkdruk is uiteindelijk bepalend.
Technische eigenschappen Secoh JDK-S-150
| Eigenschap | Secoh JDK-S-150 |
|---|---|
| Type | Membraan-luchtpomp |
| Werking | Olievrij |
| Gebruik | Geschikt voor continu gebruik |
| Luchtstroom | Praktisch pulsatievrij |
| Toepassing | Grotere vijver- en filtersystemen |
| Aansluiting | 26 mm |
Onderhoud en onderdelen JDK-S-150
Ook bij een Secoh luchtpomp zijn membranen en andere bewegende onderdelen aan slijtage onderhevig. Wanneer de luchtopbrengst afneemt, is het verstandig om de pomp en slijtdelen te controleren.
Voor de Secoh JDK-S-150 zijn bij PEEKOI.NL verschillende onderdelen verkrijgbaar, waaronder een membraanset voor JDK(-S) 150 t/m 500 en een service kit voor de JDK-150/500-serie.
Door slijtdelen tijdig te vervangen kan een goed functionerende luchtpomp vaak langdurig in gebruik blijven.
Luchtopbrengst van de Secoh JDK-S-150
De Secoh JDK-S-150 levert 150 liter lucht per minuut bij een werkdruk van 200 mbar. Bij een lagere tegendruk is de luchtopbrengst hoger.
| Werkdruk | Luchtopbrengst |
|---|---|
| 0 mbar | ca. 270 l/min |
| 50 mbar | ca. 240 l/min |
| 100 mbar | ca. 210 l/min |
| 150 mbar | ca. 180 l/min |
| 200 mbar | 150 l/min |
Dit laat goed zien waarom bij een luchtpomp niet alleen naar de maximale luchtopbrengst moet worden gekeken. Waterdiepte, luchtstenen, membranen, leidingwerk en andere weerstand bepalen de werkelijke tegendruk van het systeem.
Bekijk daarom ook de pompcurve van de Secoh JDK-S-150 om te bepalen hoeveel lucht de pomp bij uw toepassing kan leveren.
Technische eigenschappen Secoh JDK-S-150
| Eigenschap | Secoh JDK-S-150 |
| Luchtopbrengst bij 200 mbar | 150 l/min |
| Maximale vrije luchtopbrengst | ca. 270 l/min |
| Energieverbruik bij 200 mbar | 115 watt |
| Geluidsniveau | 44 dB(A) |
| Afmetingen | 240 × 180 × 230,5 mm |
| Gewicht | 10 kg |
| Luchtuitlaat | 26 mm |
| Voeding | 230 V / 50 Hz |
| Type | Membraan-luchtpomp |
| Gebruik | Geschikt voor continu gebruik |
Veelgestelde vragen over de Secoh JDK-S-150
Waarvoor wordt de Secoh JDK-S-150 gebruikt?
De JDK-S-150 is vooral geschikt voor grotere koivijvers, bewegend-bedfilters en andere systemen waarbij continu een ruime hoeveelheid lucht nodig is.
Welke Secoh vervangt de EL-S-150?
De JDK-S-150 is binnen de huidige Secoh-serie de passende vervanger voor de oudere EL-S-150.
Kan de JDK-S-150 continu draaien?
Ja. De pomp is geschikt voor toepassingen waarbij langdurig een continue luchttoevoer nodig is.
Is de JDK-S-150 geschikt voor een groot bewegend-bedfilter?
Dat kan een geschikte toepassing zijn. De benodigde capaciteit hangt af van de hoeveelheid en het type filtermateriaal en van de tegendruk in het systeem.
Kan ik meerdere luchtpunten op de JDK-S-150 aansluiten?
Ja. De lucht kan via een geschikte verdeler over meerdere aansluitingen worden verdeeld. Houd daarbij rekening met de totale weerstand en benodigde luchthoeveelheid.
Wanneer kies ik de JDK-S-150 in plaats van de JDK-S-120?
De JDK-S-150 is interessant wanneer meer luchtcapaciteit nodig is, bijvoorbeeld bij een groter filter, meerdere luchtpunten of een systeem met een hogere luchtbehoefte.
Secoh JDK-S-150 kopen bij PEEKOI.NL
De Secoh JDK-S-150 is een geschikte keuze voor grotere koivijvers en filtersystemen waarbij een betrouwbare en continue luchttoevoer belangrijk is.
Bij PEEKOI.NL vindt u naast de JDK-S-150 ook andere modellen uit de Secoh JDK-serie en onderdelen voor onderhoud en revisie.
Twijfelt u tussen de JDK-S-120, JDK-S-150 en JDK-S-200? Geef ons de toepassing, waterdiepte en benodigde luchtpunten door. Wij helpen u graag bij het kiezen van het passende model.
Welke Secoh luchtpomp past bij uw vijver?
Kies een luchtpomp op basis van de benodigde luchtcapaciteit én tegendruk. De werkelijke luchtopbrengst neemt af naarmate luchtstenen dieper liggen of wanneer de lucht door fijnere membranen wordt geperst. Voor bewegend bed-filtermateriaal is een stabiele luchttoevoer extra belangrijk.
Waar let u op bij vervanging?
Controleer niet alleen het modelnummer, maar ook de gewenste capaciteit, aansluitdiameter en toepassing. Een zwaarder model is niet automatisch beter wanneer de luchtverdeler of leidingdiameter de extra capaciteit niet kan verwerken.
Secoh JDK-S-150 luchtpomp – 150 l/min bestellen
Controleer de productspecificaties, uitvoering en toepassing op deze pagina en kies de variant die aansluit bij uw vijver, filter of koi.








